Kapak Kapatma Makinesi

Otomatik kapak kapatma makinesi özellikle yüksek kapasiteli lineer veya rotatif dolum hatları için tasarım yapılmıştır. Otomatik kapak kapatma makinesi kapak dizme ve kapak kapatma konularında sorun yaşayan firmalara kolay kurulumu ve dolum hatlarına basit bir şekilde entegre olması sebebi ile kesin ve tam bir çözüm olarak nitelendirilebilir.

Dolum grubundan gelen dolumu yapılmış mamullerin kapaklarını özelliklerine göre çakarak, vidalanarak veya sıvayarak otomatik olarak kapatma işlemini yapar. Gıda, Kimya, ilaç ve benzeri sektörlere uygun olarak üretilen bu makineler aynı zamanda kapasiteye ve kapakların modeline göre farklı sistemlerde üretilme imkanı vardır.

Tamamı 304 paslanmaz çelikten imal edilmiş dayanıklı şaseye sahiptir. Çift yan kayışlar sayesinde kapak kapama esnasında yüksek hassasiyetle sabitlenir. Farklı yükseklikteki ambalajlar için kontrol paneli üzerinden otomatik yükseklik ayarı ayarlanabilir. Farklı yükseklikteki ambalajlar için çevirme kolu ve numaratörler sayesinde kolay kullanım ve bu ayarı dokunmatik kontrol paneli üzerinden kayıt alma imkanı bulunmaktadır. Makinenin hız ayarları ve mekanik olmayan parçalar PLC kontrolü olup değişkenlik gösteren parçaların kolaylıkla sökülüp takılması üzere tasarlanır. Kapatma tork ayarı hava girişi ünitesi üzerinden ayarlanır ve herhangi bir parça değişimine gerek olmadan yuvarlak, oval, kare ve dikdörtgen ambalajları kapatabilme imkanı sağlar.

Makinenin bakımı ve temizliği kolaylıkla yapılabilmektedir. Talebe göre makinenin ebatlarında değişiklikler yapılarak tasarlanır. Makine teknik detaylarında belirtilen hazne adedi şişe ebatlarına göre değişkenlik göstererek azaltılabilir veya çoğaltılabilir. Standart özellikli makinelere kapak kapatma ve sıkma istasyonlarında 1'er adet şişe üzerinden işlem yapma yerine her istasyonda 2'şerli şişe işleme alınabilir. Bu işlem sayesinde kapasitenizi yükseltir ve termin süresi kısaltılır.

Makinenin boyu 1300 mm
Makinenin bant boyu 3000 mm
Makinenin yüksekliği 1700 mm
Makinenin eni 1200 mm
Makinenin ağırlığı 200 kg
Hazne adedi 8 adet
Sıkma aparatı pens sistemi
Sıkma torklu sistem
Bant geçişleri otomatik
Motor:0,37 KW ( 2adet)
Hava Basınç:8 Bar
Paslanmaz Gövde Şase:Garantili
Dokunmatik Ekran:7' İNCH
Elektrik Gücü:0,75 KW 200 V